Časté dotazy k ekologické likvidaci

Výkupní cena se určuje podle značky, typu vozidla a jeho stavu, jestli je komletní a do jaké míry jsou náhradních dílů z něj použitelné.

Zavolejte mi o cenu 605 570 092 – Petr Bartoň

Jestli jste ztratili VTP (velký technický průkaz), musíte zajít na registr vozidel a nechat si vytisknout tzv. kartu vozidla. Bez toho Vám auto k likvidaci nemůžeme přijmout. Dobrá zpráva je, že to nic nestojí a že k potřebě likvidace nemusíte žádat o duplikát VTP, za který se poplatek platí. S vytištěnou kartou vozidla Vám zařídíme i odhlášení.
Pokud jste ztratili ORV (malý technický průkaz), tak se nic neděje. K likvidaci vozu i odhlášení z registru vám stačí velký techničák. Na registru se při odhlašování vozu náhlásí jeho ztráta.

Drobné díly, jako autobaterii, rádio nebo kola zákazníkům vracíme zdarma. Neplatí se žádný poplatek. Pokud budete chtít víc dílů, tak jsou dvě varianty. Buď si díly ještě před tím, než auto odtáhneme sundáte sami, nebo Vám je za smluvní poplatek sundáme my. Pokud na autě chybí drobné věci, poplatek za likvidaci se neplatí. V případě, že chybí alespoň jedna z těchto částí : motor, převodovka, náprava, je poplatek za likvidaci smluvní.

Odtah komletního i nekompletního vozidla je zdarma. Jezdíme v Liberci a okolí 30km – Jablonec nad Nisou, Turnov, Hrádek nad Nisou, Frýdlant, obce za Ještědem, Český Dub, Světlá v Podještědí, Rynoltice, a pod.

Ekologická likvidace kompletního autovraku je zdarma. Smluvní poplatek se platí chybí-li alespoň jedna z těchto částí – motor, převodovka, nápravy.
Zavolejte nám pro bližší info 605 570 092.

V případě, že zastupujete majitele,budete potřebovat od majitele podepsanou plnou moc, k předání vozidla k likvidaci. Nemusí být úředně ověřená. Dále pak svůj občanský průkaz a velký technický průkaz o vozidla.

Auto Vám rádi odhlásíme z registru za Vás. Jak to funguje?

1)  při předání vozidla sepíšeme plnou moc na odhlášení vozidla

2)  do 3 pracovních dnů zařídíme odhlášku na registru a dáme Vám vědět smskou

3) techický průkaz s úředním záznamem o vyřazení z registru si u nás vyzvednete, nebo vám ho zdarma doručíme (po předchozí domluvě)

 

Pokud si odhlášení vozidla vyřídíte vlastní cestou, pak Vám přijdou vhod tyto informace: Odbor dopravy Magistrátu města Liberec – informace

POZOR NYNÍ NA NOVÉ ADRESE:

budova S TOWER, Dr. Milady Horákové 580/7, Liberec 1

informační linka: 485 243 841

otevírací doba:

pondělí 8:00-17:00

úterý8:00-16:00

středa8:00-17:00

čtvrtek8:00-16:00

pátek8:00-12:00

sobota8:00-12:00 (pouze pro objednané přes internet)

 

Na libercký registr vozidel se můžete objednat přes internet

Vezměte si s sebou:

▪ vyplněnou žádost o  zápis zániku vozidla  (žádost o  vyřazení vozidla z registru PDF)

▪ VTP – velký technický průkaz

▪ ORV – osvědčení o registraci vozidla (“malý techničák”)  

▪ RZ 2ks

▪ potvrzení o ekologické likvidaci vozidla 

▪ občanský průkaz

plná moc v případě nepřítomnosti vlastníka vozidla (nemusí být notářsky ověřená)

Jak odhlášení na libereckém registru probíhá?

Při vstupu na registru si z turniketu vezmete pořadové číslo (stisknete tlačítko “registr vozidel”). Zbývá počkat, než se Vaše číslo objeví u jedné z přepážek. Po předložení všech potřebných dokumentů Vám obsluha na počkání vozidlo z registru vyřadí. Jako doklad Vám zůstane velký technický průkaz s razítkem “vyřazeno” a jednacím číslem, na základě kterého pojišťovna ukončí povinné ručení.

Co je potřeba?

- občanský průkaz

- velký technický průkaz

- plná moc, pokud zastupujete majitele

Jak to probíhá?

Likvidace s námi je jednoduchá, zvládneme ji ve 3 krocích

1

Dohodneme termín a cenu

Zavolejte nám jakou značku a typ vozu máte a v jakém je stavu a my Vám uděláme cenovou nabídkou. Potom si zvolíte vhodný termín odtahu, resp. likvidace.

2

Předání vozu

Při předání se kontroluje správnost údajů na technickém průkazu. Budete-li si chtít ponechat autobaterii, kola, apod., není problém. Budete-li chtít auto odhlásit, sepíšeme ještě plnou moc.

3

Vystavíme doklady

Vystavíme Vám doklad o likvidaci, a kupní smlouvu na dohodnutou cenu. Peníze podle vyhlášky 185/2015 Vám vyplátíme bezhotovostně, převodem nebo poukázkou. S dokladem o likvidaci své auto vyřadíte z registru vozidel.

Domluvte si likvidaci v Renově

605 570 092

Petr Bartoň - kontaktní osoba